1 Mart 2012 Perşembe

Teknik Analiz - Asya Katılım Bankası

Hissede Şubat ayı içinde 1.95 seviyesine kadar yaşanan yükselişin sonrasında başlayan geri çekilme hareketinin teknik açıdan sürdüğünü takip etmekteyiz. İlk önemli destek noktası olarak 1.78 seviyesi izlenebilir. Diğer önemli destek noktaları 1.73, 1.66, 1.61 ve 1.55 seviyelerindedir. Hisse üzerinde son dönemde yoğunlaşan satışlarla aşırı satım bölgesine gerileyen kısa vadeli göstergelerde, bu bölgeden geri dönüş yönünde ortaya çıkan sinyaller dikkate alındığında, destek bölgelerinde satışların durulmaya başlaması, teknik olarak yeni bir toparlanma hareketi içine girilmesi beklenebilir.

Hissede ilk önemli direnç noktası ise 1.88 seviyesindedir. Diğer önemli direnç noktaları 1.91, 1.95 ve 2.00 seviyelerindedir. Ana direnç noktası olarak da uzun vadeli alçalan trend çizgisine denk gelen 2.18 seviyesi önemli bulunmaktadır. Toparlanma hareketleri içinde de, ilk etapta 2.18 seviyesine doğru hareketlenme yaşanacağını düşünmekteyiz.

Hissenin uzun vadeli alçalan trend baskısından kurtulabilmesi, olası yukarı hareketlerin tepki niteliğinin dışına çıkabilmesi, daha orta vadeye yayılmaya başlayabilmesi için ise 2.18 seviyelerinin aşılması önemli olacaktır. Bu seviyenin üzerinde, ivme kazanmasını beklediğimiz yükselen hareket içinde hedef olarak sırasıyla 2.40 seviyeleri ile 2.70-3.05 bandı gösterilebilir.

Kısa vadede 2.18 seviyesinin aşılmasını sağlayacak güç bulunmadığı sürece, yukarı hareketlerin sınırlı kalmaya devam edeceği, uzun vadeli alçalan hareket içinde hisse üzerinde satış baskısının yeniden artmaya başlayacağı düşünülmelidir. Dolayısıyla, hissede 2.18 seviyesine doğru yaşanacak hareketlenmeler kısa vadeli pozisyonlar için önemli bir realizasyon fırsatı olarak da değerlendirilebilir. Daha orta vadeli pozisyonlarda realizasyon için sırasıyla 2.40, 2.70 ve 3.05 seviyeleri gözlenebilir.

Hiç yorum yok: