4 Ekim 2013 Cuma

İş Bankası C Teknik Analizi

Hissede Eylül ayı içinde 5,92 seviyesine kadar yaşanan yükselişin sonrasında başlayan geri çekilme hareketinin sürdüğünü takip etmekteyiz. Ana destek noktası olarak kısa vadeli yükselen trend çizgisine denk gelen 5,18 seviyeleri takip edilebilir. 5,38 ve 5,24 seviyeleri ara destek noktaları olarak önemli bulunmaktadır.
 
Kısa vadeli göstergelerin aşırı satımda bulunması, bu bölgeden geri dönüş yönünde ortaya çıkan sinyaller dikkate alındığında, hisse üzerinde satışların 5,18 seviyelerine yaklastıkça durulması, bu seviyenin üzerinden ilk etapta 200 günlük hareketli ortalamaya denk gelen ana direnç noktası olarak etkili olacak 5,70 seviyesine doğru yeni bir toparlanma hareketi içine girilmesi beklenebilir. Bu nedenle, 5,18 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketi içinde pozisyon alınabileceğini düşünmekteyiz.

 
5,18 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, kısa vadeli yükselen hareketin de bozulacağını, 5,92 seviyesinden başlayan alçalan hareketin, daha orta vadeye yayılacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını önermekteyiz.
 
Hissenin son dönemde etkili olan satış baskısından kurtulabilmesi, daha uzun süreye yükselişin yayılmaya başlayabilmesi için ise 5,18 seviyelerinin aşılması önemli görülmektedir. Bu seviyenin üzerinde, sırasıyla 5,92 seviyeleri ile 6,30 seviyeleri hedeflenebilir.
 
Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 5,70 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 5,92 ve 6,30 seviyelerine oluşabilecek hareketler gözlenebilir.

teb yatr

Hiç yorum yok: