7 Şubat 2013 Perşembe

İş Bankası Teknik Analizi

Hissede Ocak ayı içinde 7,52 seviyesine kadar yaşanan yükselişin sonrasında başlayan geri çekilme hareketinin sürdüğünü görmekteyiz. Ana destek noktası olarak 6,24 seviyeleri takip edilebilir. Geçen hafta yoğunlaşan satışlarla aşırı satım bölgesine gerileyen kısa vadeli göstergelerde geri dönüş yönünde ortaya çıkan sinyaller dikkate alındığında, hisse üzerinde satış baskısının sürmesi halinde, 6,24 seviyesine yaklaştıkça durulacağı, bu seviyenin üzerinden orta vadeli hareket içinde ilk etapta kısa vadeli alçalan trend çizgisine denk gelen ana direnç noktası olarak etkili olacak 6,80 seviyesine doğru bir toparlanma hareketi içine girileceği söylenebilir. Bu nedenle, 6,24 seviyesine stop loss koyup, hissede geri çekilme hareketi içinde pozisyon alınmasını tavsiye etmekteyiz.
 
Hissenin 6,24 seviyesindeki desteğin bozulması durumunda, hisse üzerinde son dönemde yoğunlaşan satışların derinleşmeye başlayacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını önermekteyiz. Ara destek noktaları olarak 6,50, 6,38 ve 6,30 seviyeleri önemli bulunmaktadır.
 
Hissenin 7,52 seviyesinden başlayan satış baskısından kurtulabilmesi, 6,24 seviyesinin üzerindeki olası yukarı hareketlerin, daha uzun süreye yayılmaya başlayabilmesi için ise 6,80 seviyelerinin aşılması önemli görülmektedir. Hareketin bu yönde olması durumunda, sırasıyla 7,18-7,52 bandı ile 8,00 seviyeleri hedeflenebilir.
 
Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 6,80 seviyelerine doğru hareketlenmelerin değerlendirilebileceğini düşünmekteyiz. Bu seviyenin aşılması halinde, orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 7,18, 7,52 ve 8,00 seviyeleri takip edilebilir.

Hiç yorum yok: