27 Şubat 2013 Çarşamba

Ereğli Demir Çelik Teknik Analizi

Hissede teknik açıdan son dönemde etkili olan yoğun satışlarla hafta başında 2,15 seviyesine kadar yaşanan gevşemenin sonrasında başlayan bir toparlanma hareketi takip edilmektedir. Kısa vadeli göstergelerin olumluya dönmeye başlayan sinyalleri dikkate alındığında, hissede 2,15 seviyesinden başlayan toparlanma hareketinin süreceği, önümüzdeki süreçte ilk etapta 20 günlük hareketli ortalamaya denk gelen 2,37 seviyelerine doğru bir hareketlenme yaşanacağı söylenebilir.
 
Hissenin son dönemde etkili olan satış baskısından kurtulabilmesi, daha uzun süreli bir hareketin oluşabilmesi için 2,37 seviyelerinin aşılması önemli olacaktır. Bu seviyenin üzerinde, hedef olarak sırasıyla 2,50 seviyeleri ile 2,67 seviyeleri gösterilebilir. 2,30 ve 2,34 seviyeleri ara direnç noktaları olarak etkili olacaktır.
 
Ana destek noktasının ise hissede 2,15 seviyelerinde oluştuğunu görmekteyiz. Hisse üzerinde etkili olacak satışların da, hafta başında olduğu gibi ilk etapta 2,15 seviyesine yaklaştıkça durulacağını, bu seviyenin üzerinden yeni yukarı atakların yaşanabileceğini düşünmekteyiz. Bu nedenle, 2,15 seviyesine stop loss koyup, hissede geri çekilmelerde pozisyon alınmasını önermekteyiz.
 
2,15 seviyesindeki desteğin bozulması halinde, hisse üzerinde satış baskısının yeniden artmaya başlayacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye etmekteyiz. Ara destek noktası olarak 2,20 seviyesi izlenebilir.
 
Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 2,37 seviyelerine doğru hareketlenmelerin değerlendirilebileceği düşünmekteyiz. Bu seviyenin aşılması halinde, orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 2,50 ve 2,68 seviyeleri takip edilebilir.

Hiç yorum yok: