2 Nisan 2014 Çarşamba

Yapı ve Kredi Bankası Teknik Analizi


Hissede kısa vadeli olarak nitelendirdiğimiz yükselen hareket devam etmektedir. Ana destek noktası olarak kısa vadeli yükselen trend çizgisine ve 100 günlük hareketli ortalamaya denk gelen 3,75 seviyesi takip edilebilir. Ara destek noktasları olarak 3,98, 3,89 ve 3,80 seviyeleri izlenebilir.
 
Olası geri çekilmelerde özellikle 3,75 seviyesinin altına inilmediği sürece, düşüşlerin sınırlı kalmasını, kısa vadeli yükselen hareketin devam etmesini, önümüzdeki süreçte ilk etapta 4,27-4,40 aralığına denk gelen direnç bölgesinin test edilmesini beklemekteyiz. Bu nedenle, 3,75 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınmasını tavsiye etmekteyiz.
 
Geri çekilmelerde 3,75 seviyesindeki desteğin bozulması durumunda ise, kısa vadeli yükselen hareketin de bozulacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını  önermekteyiz.
 
Daha uzun süreye yükselişin yayılmaya başlayabilmesi için ise 3,75 seviyesinin aşılması önemli gözükmektedir. Bu seviyenin üzerinde, hedef olarak sırasıyla 4,50-4,73 bandı ile 4,85 seviyesi  gösterilebilir.
 
Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 4,40 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 4,73 ve 4,85 seviyeleri gözlenebilir.

Hiç yorum yok: