29 Kasım 2013 Cuma

İş Bankası Teknik Analizi

Kısa vadeli alçalan hareket içinde bulunan hissede, ana destek noktası olarak 4,94 seviyesi ön plana çıkmaktadır. 5,10 ve 5,02 seviyeleri ara destek noktaları olarak takip edilebilir.
 
Hisse üzerinde hafta başından beri yeniden artmaya başlayan satışların sürmesi halinde, teknik açıdan 4,94 seviyesine yaklaştıkça durulması, bu seviyenin üzerinden ilk aşamada 5,38-5,52 aralığına denk gelen direnç bölgesine doğru yeni bir toparlanma hareketi içine girilmesi beklenebilir. Kısa vadeli göstergelerin aşırı satım bölgesine gerilemiş olması, geri dönüş yönde ortaya çıkan sinyaller bu olasılığı güçlendirmektedir. Bu nedenle, 4,94 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketi içinde pozisyon alınabileceğini düşünmekteyiz.
 
Alçalan hareket içinde 4,94 seviyesindeki desteğin bozulması durumunda ise, düşüşün daha uzun süreye yayılacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını önermekteyiz.
 
Hissenin kısa vadeli alçalan trend baskısından kurtulabilmesi, daha uzun süreye yukarı atakların yayılmaya başlayabilmesi için ise 5,52 seviyelerinin aşılması gerekmektedir. Bu seviyenin üzerinde, hedef olarak sırasıyla 5,70 ve 5,92 seviyeleri gösterilebilir.
 
Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 5,52 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 5,70 ve 5,92 seviyelerine oluşabilecek hareketler gözlenebilir.

Hiç yorum yok: