18 Kasım 2013 Pazartesi

İş Bankası C Teknik Analizi


Hissede kısa vadeli alçalan hareket içinde geçen hafta başında 4,89 seviyesine kadar yaşanan gevşemenin sonrasında başlayan yeni bir toparlanma hareketi takip etmekteyiz. Ana destek noktası olarak bu hafta 4,94 seviyesi ön plana çıkmaktadır. 5,18, 5,10 ve 5,02 seviyeleri ara destek noktaları olarak etkili olacaktır.

 

Olası geri çekilmelerde özellikle 4,94 seviyesinin altına inilmediği sürece, düşüşlerin sınırlı kalacağı, 4,89 seviyesinden başlayan toparlanma hareketinin süreceği, önümüzdeki süreçte ilk etapta 5,34-5,60 aralığına denk gelen direnç bölgesinin test edileceği söylenebilir. Bu nedenle, 4,94 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketi içinde pozisyon alınabileceğini düşünmekteyiz.

 

4,94 seviyesindeki desteğin bozulması durumunda ise, kısa vadeli yükselen hareketin de bozulacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınacak pozisyonların kapatılmasını önermekteyiz.

 

Hissede geçen hafta ortasından beri gözlenen yükselişin tepki niteliğinin dışına çıkabilmesi, daha uzun süreye yayılmaya başlayabilmesi için ise 200 günlük hareketli ortalamaya denk gelen ana direnç noktası olarak etkili olacak 5,60 seviyelerinin aşılması önemli gözükmektedir. Bu seviyenin üzerinde, hedef olarak sırasıyla 5,92 ve 6,20 seviyeleri gösterilebilir.

 

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 5,60 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 5,92 ve 6,20 seviyelerine oluşabilecek hareketler gözlenebilir.

Hiç yorum yok: