15 Şubat 2013 Cuma

Vakıflar Bankası Teknik Analizi

Orta vade için trendi yukarı gördüğümüz hissede, ana destek noktası olarak Şubat ayının en düşük seviyesi olan 5,08 seviyelerini takip etmekteyiz. Hisse üzerinde son dönemde etkili olan satış baskısının sürmesi durumunda, teknik açıdan 5,08 seviyesine yaklaştıkça durulması, bu seviyenin üzerinden ilk etapta 5,58 seviyesindeki ana direnç noktasına doğru bir toparlanma hareketi içine girilmesi beklenebilir. Kısa vadeli göstergelerin aşırı satım bölgesinde bulunması, geri dönüş yönünde ortaya çıkan sinyaller bu olasılığı güçlendirmektedir. Bu nedenle, 5,08 seviyesine stop loss koyup, hissede düşüşlerde pozisyon alınmasını önermekteyiz.
 
5,08 seviyesindeki desteğin bozulması halinde, orta vadeli yükselen hareketin ivme kaybedeceğini, hisse üzerinde son dönemde etkili olan satışların derinleşmeye başlayacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye etmekteyiz. Bugün 5,30 ve 5,20 seviyeleri ara destek noktaları olarak etkili olacaktır.
 
Hissenin son dönemde etkili olan satış baskısından kurtulabilmesi, orta vadeli hareket içinde yeni bir yükseliş ivmesinin yakalanabilmesi için ise 5,58 seviyelerinin aşılması önemli görülmektedir. Hareketin bu yönde olması halinde, hedef olarak sırasıyla 5,78-6,02 bandı ile 6,40 seviyeleri gösterilebilir.
 

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 5,58 seviyelerine doğru hareketlenmelerin değerlendirilebileceğini düşünmekteyiz. Bu seviyenin aşılması durumunda, orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 5,78, 6,02 ve 6,40 seviyeleri gözlenebilir.
 
teb ytr

Hiç yorum yok: