19 Haziran 2012 Salı

Teknik Analiz - Emlak Konut GMYO

Orta vadeli olarak nitelendirdiğimiz alçalan hareket içinde bulunan hissede, önemli destek noktaları olarak 2.10, 2.05 ve 2.02 seviyeleri takip edilebilir. Mayıs ayının en düşük seviyesi olan 2.02 seviyesi aynı zamanda ana destek noktası olarak ön plana çıkmaktadır. Hisse üzerinde son dönemde yoğunlaşan satışlarla aşırı satım bölgesine gerileyen kısa vadeli göstergelerde, bu bölgeden geri dönüş yönünde ortaya çıkan sinyaller dikkate alındığında, hisse üzerinde satışların 2.02 seviyesine yaklaştıkça durulacağı, bu seviyenin üzerinden orta vadeli alçalan trend çizgisine denk gelen ana direnç konumunda bulunan 2.29 seviyesine doğru bir toparlanma hareketi içine girilmesi beklenebilir. 2.16, 2.20 ve 2.26 seviyeleri ara direnç noktaları olarak etkili olacaktır.

Hissenin orta vadeli alçalan trend baskısından kurtulabilmesi, 2.02 seviyesinin üzerindeki yukarı hareketlerin, daha uzun süreye yayılmaya başlayabilmesi için 2.29 seviyelerinin aşılması önemli görülmektedir. Bu seviyenin üzerinde, ivme kazanmasını beklediğimiz yükselen hareket içinde sırasıyla 2.42-2.57 bandı ile 2.80 seviyeleri hedeflenebilir.

Olası yukarı hareketlerde 2.29 seviyelerinin aşılmasını sağlayacak güç oluşmadığı sürece, teknik anlamda yükselişlerin tepki niteliğinde kalmaya devam edeceği, hisse üzerinde orta vadeli alçalan trend baskısının süreceği söylenebilir. Bu nedenle, hissede 2.29 seviyesine doğru hareketlenmeler kısa vade için önemli bir realizasyon fırsatı olarak da görülebilir. Daha orta vadeli pozisyonlarda realizasyon için sırasıyla 2.42, 2.57 ve 2.80 seviyeleri takip edilebilir.

Geri çekilme hareketi içinde 2.02 seviyesinin üzerinde duracak gücün bulunamaması, bu seviyedeki desteğin bozulması ise, orta vadeli olarak nitelendirdiğimiz alçalan hareketin, daha uzun süreye yayılmaya başlamasına neden olacağından, bu seviye aynı zamanda ana stop loss noktası olarak da kullanılabilir.

Hiç yorum yok: