4 Haziran 2014 Çarşamba

Türk Hava Yolları Teknik Analizi


Hissede yükselen trend sürdüğünü görüyoruz. Ana destek noktası olarak kısa vadeli yükselen trend çizgisine ve 21 günlük hareketli ortalamaya denk gelen 6,90 seviyesi ön plana çıkmaktadır. Ara destek noktaları olarak 7,05 ve 6,98 seviyeleri izlenebilir.
 
Hissede olası geri çekilmelerde özellikle 6,90 seviyesindeki trend desteğinin altına inilmediği sürece, düşüşlerin düzeltme hareketleri olarak kalmaya devam edeceğini, yükseliş eğiliminin korunacağını, önümüzdeki süreçte ilk etapta 7,37 seviyesine denk gelen ana direnç bölgesinin deneneceğini düşünmekteyiz.
 
Kısa-orta vadeli göstergelerin olumlu sinyalleri bu olasılığı güçlendirmektedir. Bu nedenle, 6,90 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınmasını öneriyoruz.
Hissede 25 Mart'tan bu yana etkili olan yükselen hareket teknik açıdan 6,90 seviyesinin altına inilmesi ile bozulmuş olacaktır. Hareketin bu yönde olması halinde, hisse üzerinde satışların yoğunlaşacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye ediyoruz.
 
Daha uzun süreli bir hareket için ise 7,37 seviyesinin aşılması gerekmektedir. Bu seviyenin üzerinde, sırasıyla 7,50-7,70 bandı ile 8,00 seviyesi hedeflenebilir.
 
Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 7,37 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 7,70 ve 8,00 seviyeleri gözlenebilir.

 

Hiç yorum yok: