9 Nisan 2014 Çarşamba

Türk Hava Yolları Teknik Analizi


Hissede kısa vadeli olarak nitelendirdiğimiz yükselen hareketin sürdüğünü görmekteyiz. Ana destek noktası olarak kısa vadeli yükselen trend çizgisine ve 45 günlük hareketli ortalamaya denk gelen 6,60 seviyesini izlemeye devam etmekteyiz. Bu seviyesinin üzerinde 6,81, 6,76 ve 6,69 seviyeleri ara destek noktaları olarak takip edilebilir.

 

Olası geri çekilmelerde özellikle 6,60 trend desteğinin altına inilmediği sürece, düşüşlerin düzeltme hareketleri olarak kalmasını, kısa vadeli yükselen hareketin devam etmesini, önümüzdeki süreçte ilk etapta 7,00-7,37 aralığına denk gelen direnç bölgesinin test edilmesini beklemekteyiz. Kısa-orta vadeli göstergelerin olumlu sinyalleri ve geçen hafta yaşanan yükselişle hissenin orta vadeli alçalan trend baskısından kurtulmuş olması bu olasılığı güçlendirmektedir. Bu nedenle, 6,60 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınabileceğini düşünmekteyiz.

 

6,60 seviyesindeki desteğin bozulması durumunda ise, kısa vadeli yükselen hareketin de bozulacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye etmekteyiz.

 

Daha uzun süreye yükselişin yayılmaya başlayabilmesi için ise 7,37 seviyesinin aşılması önemli gözükmektedir. Bu seviyenin üzerinde, hedef olarak sırasıyla 7,54 seviyesi ile 7,76 seviyesi gösterilebilir.

 

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 7,37 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 7,54 ve 7,76 seviyeleri gözlenebilir.

Hiç yorum yok: