12 Mart 2013 Salı

Yapı ve Kredi Bankası Teknik Analizi


Hissede Şubat ayı içinde 4,78 seviyesine kadar yaşanan gevşemenin sonrasında başlayan yükselen hareket devam etmektedir. Ana destek noktası olarak 20 günlük hareketli ortalamaya denk gelen 5,14 seviyeleri takip edilebilir.

 

Olası geri çekilmelerde 5,14 seviyesinin altına inilmediği sürece, hissede düşüşlerin yaklaşık bir aydır etkili olan yükselen hareket içinde oluşan ara düzeltme hareketleri olarak kalmaya devam edeceği, 4,78 seviyesinden başlayan yükselen hareket içinde önümüzdeki süreçte ilk etapta 5,48-5,64 aralığına denk gelen direnç bölgesinin test edileceği söylenebilir. Kısa-orta vadeli göstergelerin olumlu sinyalleri bu olasılığı güçlendirmektedir. Bu nedenle, 5,14 seviyesine stop loss koyup, hissede geri çekilmelerde pozisyon alınmasını önermekteyiz.

 

Daha orta vade yükselen hareket içinde hedef olarak 5,90 seviyeleri ile 6,32 seviyeleri gösterilebilir. 5,56 seviyesi ara direnç noktası olarak etkili olacaktır.

 

Olası geri çekilmelerde 5,14 seviyesindeki desteğin bozulması halinde, hisse üzerinde satış baskısının yeniden artmaya başlayacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye etmekteyiz. Ara destek noktaları olarak 5,30, 5,24 ve 5,18 seviyeleri izlenebilir.

 

Hissede yukarı ataklarda satış için de ilk etapta 5,64 seviyelerine doğru hareketlenmelerin değerlendirilebileceğini düşünmekteyiz. Bu seviyenin aşılması durumunda, orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 5,90 ve 6,32 seviyeleri gözlenebilir.

Hiç yorum yok: