3 Mart 2012 Cumartesi

İngiltere'den Eurovision sürprizi

Eurovision Şarkı Yarışması'nda Adele, Right Said Fred, Elton John gibi isimlerin ortaya atıldığı İngiltere adına 75 yaşındaki sanatçı Engelbert Humperdinck'in yarışacağının açıklanması "sürpriz" olarak karşılandı. Humperdinck'in İngiltere temsilcisi olacağının açıklanmasının ardından bazı dinleyiciler sanatçının yaşı nedeniyle olumsuz eleştirilerde bulundu.

Eurovision Şarkı Yarışması'nın resmi internet sitesinde ülkeler adına yarışacak isimler belirlendikçe duyurulurken, dinleyici yorumları da alınıyor.

1960 ve 70'li yıllarda çok popüler olan Humperdinck'in şarkısının henüz açıklanmadığı, parçanın kayıtlarının Londra, Los Angeles ve Nashville'de gerçekleştirileceği bildirildi. Grammy ödüllü Martin Terefe'nin yapımcılığını üstleneceği parçanın sözlerini Sacha Skarbek ve Terefe'nin yazacağı ifade edildi.

45 yıllık bir müzik kariyeri olan Humperdinck dünya çapında 150 milyon albüm satarken, Grammy ödüllerinin yanında, 63 altın ve 24 platin albüm ödülleri de bulunuyor. Sanatçının Hollywood ve Las Vegas'taki ünlüler kaldırımlarında yıldızları da var.

BBC Eğlence ve Etkinlik Sorumlusu Katie Taylor, 1970'li yıllardan bu yana müzik efsanelerinin ülkeyi temsil etmesine özen gösterdiklerini belirterek, "Ama hiç bu kadar içimize sinmemişti. Engelbert'in tecrübesi sayesinde onun bizi 120 milyon seyircinin içinde çok iyi şekilde temsil edeceğinden şüphemiz yok" açıklamasında bulundu

Engelbert Humperdinck de ülkesini yarışmada temsil etmekten onur duyduğunu dile getirerek, duygularını, "Çok heyecanlıyım. Ülkemin beni desteklemesini istiyorum" sözleriyle özetledi.

Hiç yorum yok: