13 Şubat 2013 Çarşamba

Doğan Holding Teknik Analizi


Orta vade için trendi yukarı gördüğümüz hissede, ana destek noktası olarak 1,05 seviyesi ön plana çıkmaktadır. Hissede Şubat ayına başlarken 1,16 seviyesine kadar yaşanan yükselişin sonrasında başlayan geri çekilme hareketi içinde, 1,05 seviyesinin altına inilmediği sürece, hissede düşüşün orta vadeli yükselen hareket içinde oluşan ara düzeltme hareketi olarak kalacağını, önümüzdeki süreçte 1,17 seviyesindeki ana direnç noktasına doğru yeni bir hareketlenme yaşanabileceğini düşünmekteyiz. Bu nedenle, 1,05 seviyesine stop loss koyup, hissede geri çekilme hareketi içinde pozisyon alınmasını önermekteyiz.

 

Hissenin 1,05 seviyesindeki desteğinin bozulması durumunda, orta vadeli yükselen hareketin ivme kaybedeğini, hisse üzerinde satışların yoğunlaşmaya başlayacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye etmekteyiz. 1,10 ve 1,07 seviyeleri ara destek noktaları olarak etkili olacaktır.

 


Hissenin son dönemde artan satış baskısından kurtulabilmesi, daha uzun süreye yükselen hareketin yayılmaya başlayabilmesi için ise 1,17 seviyelerinin aşılmasını önemli olacaktır. Hareketin bu yönde olması halinde, hedef olarak sırasıyla 1,23 seviyeleri ile 1,30-1,37 bandı gösterilebilir.

 

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 1,17 seviyelerine doğru hareketlenmelerin değerlendirilebileceğini düşünmekteyiz. Bu seviyenin aşılması halinde, orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 1,23, 1,30 ve 1,37 seviyeleri gözlenebilir.

teb ytr

Hiç yorum yok: